Turhan ALTINEL
Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı

30 Haziran 1952 tarihinde Kırklareli’nin Merkez ilçesinde dünyaya gelmiştir.
Doğum yeri KIRKLARELİ Merkez olan Turhan ALTINTEL , ilk, orta ve lise öğrenimini Kırklareli‘n de tamamlamıştır.

1974 yılında üniversite sınavlarını kazanarak başladığı İstanbul İktisadi İlimler Fakültesinden  1978 yılında mezun olmuştur.

Kırklarelisporda başlayan futbol yaşamı İstanbul’da üniversite yıllarında Beşiktaş Futbol Kulübüne transfer olması ile devam etmiştir. 

İstanbul’dan Kırklareli’ne döndükten sonra, Kırklarelispor Kulübü’nün başkanlığına seçilmiş ve bu görevi (1978-1981) yılları arasında üç yıl başarıyla sürdürmüştür.

1978 Yılında kayınpederi Fikret  UZUNLAR’ın vefatı üzerine İstanbul'dan Kırklareli’ne dönerek kayın pederinin kurmuş olduğu 

UZUNLAR ZAHİRE VE TİC. ŞİRKETİ ’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devir almıştır. 

Halen çalışma hayatına  otomotiv, zahire, akaryakıt, lastik, cafe-restaurant, eğitim-öğretim alanlarında aktif olarak  devam ettirmektedir.

1979 Yılında Kırklareli Ticaret Borsası Meclis Başkanlığı görevine seçildikten sonra iki dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı Kırklareli Ticaret Borsası’nda, Borsa üyelerinin takdirleriyle 1 Ekim 2022 tarihinde yapılan seçimlerde yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir ve halen bu görevine devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk  sahibidir. Doğup, büyüdüğü bu topraklara olan gönül borcunu ödeyebilmek için özveriyle çalışmayı sürdürmektedir.